Pomysły na tanie wakacje

Ceny hoteli, czy posiłków w restauracjach podczas wakacji potrafią niejednego z nas wprawić w osłupienie. Podróżowanie nie musi jednak nieść ze sobą ogromnych kosztów. Istnieje kilka prostych rad, jak zaoszczędzić, a jednocześnie dobrze się bawić. Jeżeli nie dysponujemy dużą ilością gotówki, którą moglibyśmy przeznaczyć na wakacje, warto zastanowić się, co na takich wakacjach jest dla nas naprawdę istotne.

Jak zorganizować tanie wakacje?

Planując wyjazd, niezależnie od tego, czy po Polsce, czy za granicę, warto rozważyć wyjazd grupowy. Gdy zbierzemy kilka bliskich nam osób i zdecydujemy się jechać samochodem, koszty np. paliwa i eksploatacji pojazdu rozłożą się równomiernie, nie obciążając zbytnio nikogo. Jeżeli nasza ekipa lubi sport, możemy zaproponować wypad rowerowy, połączony ze zwiedzaniem. Wybierając pociąg, możemy sprawdzić zniżki, jakie przewoźnik oferuje dla grup. Z kolei na zagraniczny wypad, zawsze możemy udać się szukając tanich przelotów, które nierzadko mogą kosztować poniżej 100 zł. 

Najtańszą ofertą noclegową są własne namioty oraz hostele. Jest to wybór elastyczny pod kątem planowania tras, miejsc i terminów wyjazdu. Dodatkowym atutem jest to, że z namiotem możemy z łatwością nocować co dzień w innym miejscu, a hostele możemy rezerwować na bieżąco przez portale rezerwacyjne. Jest to dobry wybór, jeżeli planujemy wyjazd objazdowy bez konkretnego miejsca destynacji. Ponadto, zaoszczędzimy na jedzeniu, jeśli będziemy zaopatrywać się na bieżąco w sklepach, samemu przygotowywać posiłki, czy organizować ogniska z pieczoną kiełbaską. Taka forma wypoczynku zapewni nam też piękne krajobrazy i relaks na łonie natury.

Na ostatnią chwilę nie zawsze znaczy drogo

Korzystną opcją na wyjazd zagraniczny jest też zakupienie oferty last minute, która w związku z bliskim terminem wyjazdu może być o kilkadziesiąt procent niższa niż oferta standardowa. Aby zaoszczędzić, możemy skupić się na podróży do państw, gdzie kurs miejscowej waluty jest niższy niż wartość złotówki.

Podczas tanich wakacji ze znajomymi, na swojej drodze można zobaczyć  wiele ciekawych miejsc  oraz zabytków. To sprawi, że lepiej poznamy zwiedzane miejsca i urokliwe zakątki, zapewniając sobie niezapomniane wspomnienia. Planując taki urlop nieco wcześniej, możemy go wielokrotnie modyfikować i  dopasowywać do naszych potrzeb. Wniosek? Najtańsze wyjazdy to te, które organizujemy samodzielnie, bez angażowania podmiotów trzecich.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *